Hlavní stranaEdiceEdiční plánLaser-newsObjednávka
 
Alfred Bester
autorský medailonek
 

Mediální partner edice Science Fiction
Zničený muž (The Demolished Man, 1953)
- recenze: Petr Měrka - Vaše Literatura
Laser-books 2009, třiadvacátá kniha z řady Mistrovská díla science fiction.
brožovaná, překlad Luboš Makarský, obálka John Picacio, 256 stran, cena 179 Kč
cena po slevě 161 Kč, pro majitele čtenářských kont 125 Kč

Na počátku dvacátého čtvrtého století kontrolují veškerou zločinnost telepaté. Jsou schopni zachytit jakýkoli zločin dříve, než se stane. Vražda je prakticky nemožná. Přesto se jeden muž k tomuto činu odhodlá. Psychotický obchodní magnát vymyslel nepřekonatelné schéma na zničení konkurenční společnosti. Podaří se mu spáchat zločin a vyhnout se trestu v době, kdy je něco takového nemyslitelné či dokonce nemožné?
Román Alfreda Bestera je vůbec prvním dílem odměněným cenou Hugo a dodnes si uchoval snad všechny klady, které ho k této poctě předurčily. Originální vize s překvapivou pointou a na svou dobu nebývale propracovanou psychologií postav je vrcholem žánru science fiction. Příběh muže, který se rozhodl prosadit svou vůli navzdory celé společnosti je nezapomenutelný, i když od jeho vzniku uběhlo více než půl století.
 
 

Mediální partner edice Science Fiction
Hvězdy, můj osud (The Stars My Destination, 1956)
Laser-books 2011, šestatřicátá kniha z řady Mistrovská díla science fiction.
brožovaná, překlad Milan Žáček, obálka Chris Moore, 288 stran, cena 239 Kč
cena po slevě 215 Kč, pro majitele čtenářských kont 167 Kč

Představte si společnost, v níž je teleportace nedílnou součástí života. Na pozadí kulis a podmínek pro nás naprosto podivuhodných se odehrává klasický příběh křivdy a odplaty. Gully Foyle, rebel a lhář, ale přesto člověk vzbuzující sympatie, je hnán pomstychtivou posedlostí, která ho v průběhu děje změní v nejpozoruhodnějšího člověka ve Sluneční soustavě.

Román je srovnáván s klasickým dramatem a vzbudil velké nadšení jak u čtenářů, tak i u kritiky ve všech zemích, kde za ta dlouhá léta vyšel. A přestože se po Besterovi mnozí k tématu telepatie a teleportace vrátili, žádná z jejich postav už nedokázala čtenáře fascinovat tak, jako Gully Foyle. Hvězdy, můj osud patří do zlatého fondu světové science fiction a u nás vycházejí již podruhé, tentokrát ve zcela novém překladu.
 
 
Přejděte na seznam vydaných titulů řady Mistrovská díla science fiction.
 
Laserweb 2.1 - Copyright © Laser-books 2007. Hlavní strana: www.laser-books.cz E-mail: laserbooks@seznam.cz
Při nalezení jakýchokoli závad či nedostatků nás prosím kontaktujte.