Hlavní stranaEdiceEdiční plánLaser-newsObjednávka
 
Orson Scott Card
domovské stránky / autorský medailonek
 


UKÁZKA Z KNIHY
UKÁZKA EPUB
UKÁZKA MOBI
Enderova hra (Ender’s Game, 1985)
Laser-books 1994, 1998, 2002, 2008 a 2013 - první kniha Enderovské série.
vázaná, překlad František Nešpor, obálka John Harris, 150x210mm, 280 stran, cena 289 Kč
cena po slevě 260 Kč, pro majitele čtenářských kont 202 Kč
cena e-booku 199 Kč prostřednictvím serveru Palmknihy

Lidstvo jen se štěstím odvrátilo zničující útok mimozemské civilizace úlového typu. A protože nejlepší obranou je útok, rozhodlo se pro protiúder. Zatímco se po dlouhou dobu vysílané vesmírné lodě blíží k území nepřítele, program pro výchovu mladých velitelů se snaží nalézt toho pravého vůdce, jenž by zneškodnil mimozemskou hrozbu jednou provždy. Zdá se, že tím pravým je Andrew "Ender" Wiggin, geniální chlapec, jenž se v útlém věku stane hlavní nadějí na vítězství. Ovšem nároky na něj kladené jsou enormní, pokud zvítězí, stane se pachatelem xenocidy - absolutního vyhlazení mimozemské inteligentní rasy, a pokud prohraje, pak bude lidstvo vydáno na milost agresivnímu nepříteli. Žádný dospívající chlapec dosud nikdy nečelil tak vážné výzvě...
Legendární science fiction román odměněný cenami HUGO a NEBULA posloužil rovněž jako předloha k úspěšnému stejnojmennému filmu.
 
 


UKÁZKA EPUB
UKÁZKA MOBI 
Mluvčí za mrtvé (Speaker for the Dead, 1986)
Laser-books 1995, 2002, 2010 - druhá kniha Enderovské série.
vázaná, překlad Petr Kotrle, obálka John Harris, 150x210mm, 304 stran, cena 279 Kč
cena po slevě 251 Kč, pro majitele čtenářských kont 195 Kč
cena e-booku 189 Kč prostřednictvím serveru Palmknihy

Román odměněný cenami HUGO, NEBULA a Cenou Akademie SFFH.
Enderovo vítězství ve válce s termiťany otevřelo lidské rase víc než sedmdesát planet. Pod vedením Hvězdného kongresu lidstvo osídlilo Stovku světů. Ender celý život nesl tíhu viny za to, že vyvraždil celou civilizaci, a stal se proto prvním Mluvčím za mrtvé. Uběhly tři tisíce let. Kdokoli může kdykoli zavolat Mluvčího. A jeho úkolem je vysvětlit a obhájit mrtvé i živé. Za čí smrt bude Mluvčí hovořit na planetě Lusitania? Unese lidstvo tíhu kontaktu s další nehumanoidní inteligentní rasou? Bude se historie opakovat a lidstvo se opět v obraně dopustí xenocidy?
Mluvčí za mrtvé překvapí v porovnání s předchozím svazkem série přesunem z polohy psychologické do polohy filozofické.
 
 
  Xenocida (Xenocide, 1991)
Laser-books 2002 - třetí kniha Enderovské série.
vázaná, překlad Jiří Engliš, obálka John Harris, 150x210mm, 424 stran, cena 259 Kč
cena po slevě 233 Kč, pro majitele čtenářských kont 181 Kč
Kniha je v současnosti vyprodána, o případném dotisku budeme informovat.

Ender a Valentina Wigginovi: bratr a sestra, jejichž životy formovaly historii. Valentina je "Démosthénes", jehož podvratné, štvavé články bojují proti nestvůrné moci Hvězdného kongresu, pána Sta světů. A Ender... Ender jako dítě velel válečné flotile, která zničila termiťany. Triumfem jeho života by bylo, kdyby dokázal zabránit, aby se to stalo znovu. A jeho tragédií by se mohlo stát, kdyby neuspěl. Kongres vyslal válečnou flotilu proti Lusitanii, která je domovem Endera, jeho rodiny, dvou mimozemských druhů - a nejsmrtonosnějšího viru, jaký byl kdy znám. Flotila má rozkaz planetu zničit. Spáchat xenocidu. Román Xenocida je spolu s přímo navazujícím románem Děti ducha skvělým vyvrcholením Enderových osudů. Ender se zde musí vypořádat nejen se svým stigmatem pachatele xenocidy, ale rovněž s chybějícím dětstvím, o které ho okradla válka.
 
 
  Děti ducha (Children of the Mind , 1996)
Laser-books 1998, 2002 - čtvrtá kniha Enderovské série.
vázaná, překlad Petr Kotrle, obálka John Harris, 150x210mm, 286 stran, cena 240 Kč
cena po slevě 216 Kč, pro majitele čtenářských kont 168 Kč

Ender a jeho adoptovaný svět, Lusitanie, se ocitá v ohrožení téže ničivé zbraně, kterou on sám použil před třemi tisíci lety. Lusitanie je domovem tří inteligentních druhů: pegueninů, původních obyvatel Lusitanie, velké kolonie lidí a Enderem znovuoživené Královny úlu. Ale z důvodu existence smrtelně nebezpečného viru se Hvězdný kongres rozhodl, i přes tento fakt, Lusitanii zničit. Enderova stará přítelkyně, počítačová inteligence Jane, se nechá Hvězdným kongresem odhalit, když se pokouší zastavit Lusitanskou flotilu. A nyní události spějí k rozuzlení. Bude provedena další xenocida? Nebo se povede vše vyřešit smírnou cestou? Jak dopadne příběh tisíciletého života Endera Wiggina?
 
 
  První setkání (First Meetings, 2003)
Laser-books 2004 - pátá kniha Enderovské série.
vázaná, překlad Petr Kotrle, obálka John Harris, 150x210mm, 168 stran, cena 169 Kč
cena po slevě 152 Kč, pro majitele čtenářských kont 118 Kč
Kniha je v současnosti vyprodána, o případném dotisku budeme informovat.

Pozoruhodná povídková sbírka, která výborným způsobem pomáhá dotvářet komplexnost skvělého díla, jakým bezesporu celý Enderův cyklus je. Vedle doplňujících příběhů zde najdete i původní novelu, která se stala jádrem celého cyklu.
Obsah:
- Polský chlapec (The Polish Boy)
- Obtížný student (Teacher's Pest)
- Enderova hra (Ender's Game)
- Investiční poradce (Investment Counselor)
 
 
Válka o dárky (A War of Gifts, 2007)
Laser-books 2009 - šestá kniha Enderovské série.
vázaná, překlad Petr Kotrle, obálka John Harris, 150x210mm, 88 stran, cena 149 Kč
cena po slevě 134 Kč, pro majitele čtenářských kont 104 Kč
Kniha je v současnosti vyprodána, o případném dotisku budeme informovat.

Krátký příběh ještě z dob Enderova výcviku na Bitevní škole, kde jsou v rámci utužování vojenské morálky oslavy náboženských svátků přísně zakázány. Děti pocházející z mnoha národů a kultur nemohou být podle instruktorů ve svém výcviku rušeny záležitostmi, jež by mohli přerůstat ve spory mezi zastánci jednotlivých nauk. Ale Dink Meeker, jeden ze starších studentů, s tím nesouhlasí. Má za to, že prostý zvyk předávání darů nemá nic společného s náboženstvím a jednoho dne zákaz poruší... Tento malý, ovšem významný akt vzdoru vyvolá překvapivě velkou rozepři mezi studenty a představiteli školy. Vede rovněž ke vzniku několika nečekaných spojenectví, zvláště po příchodu nového studenta Zecka Morgana. V konečném důsledku však každého z Bitevní školy postaví  před otázku, na jakou stranu se postaví. Orson Scott Card se ještě jednou a možná naposledy vrací do prostředí, jehož vznik ho celosvětově proslavil. Žádný čtenář Enderovy hry by si neměl tento drobný, ovšem velice působivý příběh nechat ujít.
 
 
Ender ve vyhnanství (Ender in Exile, 2008)
Laser-books 2010 - sedmá kniha Enderovské série.
vázaná, překlad Petr Kotrle, obálka John Harris, 344 stran, cena 319 Kč
cena po slevě 287 Kč, pro majitele čtenářských kont 223 Kč
Kniha je v současnosti vyprodána, o případném dotisku budeme informovat.

Určitě si stejně jako mnozí kladete otázku, co se s Enderem dělo po skončení války s termiťany a před tím, než doletěl na Lusitanii. Nyní máte jedinečnou možnost se to dozvědět v přímém pokračování Enderovy hry.
Zpočátku Ender věří, že by se mohl vrátit na Zemi tak rychle, jak to bude možné. Ale už skoro rok je situace klidná, a Ender přesto zůstává na Erótu. A navíc je přijat plán, jak ho na Zemi vůbec neposlat, protože je užitečnější jako jméno a příběh, než by mohl být jako nevhodná osoba z masa a krve. Stal se více než jen chlapcem, který vyhrál hru: je zachránce Země, hrdina, vojenský génius, o jehož loajalitu a služby by se rád ucházel každý národ. Má na vybranou, buď žít pod Hegemonovou kontrolou jako figurka v bratrových politických hrách, nebo se může připojit k posádce kolonizační lodi a odletět, aby se usadil na jednom z nových světů, získaných ve válce.
 
 
Enderův stín (Ender’s Shadow, 1999)
Laser-books 2001 - První kniha Stínové série.
vázaná, překlad Petr Kotrle, obálka Petr Bauer, 150x210mm, 360 stran, cena 249 Kč
cena po slevě 224 Kč, pro majitele čtenářských kont 174 Kč

Román paralelní s Enderovou hrou.
Román Enderův stín se opět odehrává na obrovské orbitální stanici, na níž Mezinárodní flotila vychovává z nejnadanějších dětí své budoucí velitele. Země žije pod hrozbou útoků termiťanů a ve slumech Rotterdamu živoří v partě nechtěných "spratků" maličké dítě s geniální schopností přežít - Bean - Fazolek. Svou chytrostí změní poměry všech malých dětí v celém městě a proto není nijak překvapivé, že si jej všimnou vyhledavači Flotily.
Za pár měsíců jej raketoplán odnáší na oběžnou dráhu... Od prvních chvil naráží na jméno Endera Wiggina a je jen otázkou času, kdy se tyto podivuhodné individuality setkají...
 
 
Hegemonův stín (Shadow of the Hegemon, 2001)
Laser-books 2003 - Druhá kniha Stínové série.
vázaná, překlad Petr Kotrle, obálka Petr Bauer, 150x210mm, 302 stran, cena 240 Kč
cena po slevě 216 Kč, pro majitele čtenářských kont 168 Kč
Kniha je v současnosti vyprodána, o případném dotisku budeme informovat.

Válka skončila. Ender Wiggin a jeho tým brilantních dětí - válečníků vyhrál. Nepřátelé jsou zničeni, lidská rasa je zachráněna. Ender se sice nevrací na Zemi, ale jeho družina ano, domů ke svým rodinám, rozptýleným po celém glóbu. Bojová škola už není.
Ale jakmile vnější nebezpečí pomine, Země se znovu stává bitevním polem. Děti z Bojové školy jsou více než hrdinové, jsou potenciální zbraně, které mohou mít význam pro země které by je ovládaly. A postupně, jeden po druhém, jsou všichni členové Enderovy družiny uneseni. Jenom Fazolek se zachrání a hledá pomoc u Enderova bratra Petra.
Petr Wiggin, Enderův starší bratr, stále z pozadí manipuluje pozemskou politikou. S Fazolkovou pomocí možná dosáhne svého cíle - ovládnutí světa...
 
 
Stínové loutky (Shadow Puppets, 2002)
Laser-books 2004 - Třetí kniha Stínové série.
vázaná, překlad Petr Kotrle, obálka Petr Bauer, 150x210mm, 259 stran, cena 235 Kč
cena po slevě 211 Kč, pro majitele čtenářských kont 165 Kč
Kniha je v současnosti vyprodána, o případném dotisku budeme informovat.

V Enderově stínu jsme poznali život malého Juliana, jeho výcvik v Bitevní škole a po Enderově boku boj s termiťany. V Hegemonově stínu jeho životní osudy pokračovaly poté, co byla válka s termiťany vyhrána a geniální děti se vrátily na Zemi. A Země se pro ně stala novým bitevním polem, protože většina států chtěla využít jejich válečnický potenciál. A nyní přichází díl třetí: Stínové loutky, který bezprostředně navazuje na Hegemonův stín. Petr, Enderův starší bratr, je sice Hegemon, ale nová Čínská říše i další země ho příliš vážně neberou. Fazolek velí Hegemonovým silám rychlého nasazení a snaží se Petra podporovat. Díky Petrovu velikášství a Achillově obratnosti dojde ke konfliktu a Fazolek se musí opět schovávat. Najde útočiště u dávného přítele Alaje, který se mezitím dostal na velmi významný post. A s jeho pomocí "děti" z Bitevní školy opět nastolí ve světě relativní rovnováhu a Země je připravena k definitivnímu řešení...
 
 
Obrův stín (Shadow of the Giant, 2005)
Laser-books 2008 - Čtvrtá kniha Stínové série.
vázaná, překlad Petr Kotrle, obálka Bob Warner, 150x210mm, 304 stran, cena 269 Kč
cena po slevě 242 Kč, pro majitele čtenářských kont 188 Kč

Fazolkův život byl dosud jen hrou o přežití. Už v pouličním gangu se musel spolehnout na geniální taktiku, protože využití síly nepřicházelo v úvahu. A pak se stal rekrutem Bitevní školy, stal se jedním ze zachránců lidstva v zoufalém preventivním úderu proti mimozemskému nepříteli. Z nejmenšího vojáka školy se proměnil v pravou ruku legendárního Endera a jak jsme poznali, bez Fazolka by ani Ender nejspíš neuspěl. Poté, co byl nepřítel poražen sloužil Fazolek jako velitel ozbrojených složek Hegemona. Ale nyní si hledá domov pro svou manželku Petru a vytouženou rodinu. Jenže na Zemi není místa, kde by byli v bezpečí před početnými nepřáteli. A tak se musejí znovu vydat po Enderových stopách vstříc ke hvězdám a vytouženému klidu. Román Obrův stín je čtvrtým, závěrečným svazkem Stínové série.
 
 
Sedmý syn (Seventh Son, 1987)
Laser-books 2009 - sedmá kniha z řady Mistrovská díla fantasy.
brožovaná, překlad Petr Kotrle, obálka Mark Harrison, 110x165mm, 288 stran, cena 199 Kč
cena po slevě 179 Kč, pro majitele čtenářských kont 139 Kč

První díl ságy o Alvinovi Tvůrci nás zavádí do Ameriky na počátku 19. století. Orson Scott Card nám elegantně, citlivě a s velkou invencí předkládá vlastní verzi kolonizace Ameriky. Vypráví o mužích a ženách, kteří s pomocí kouzel a magie osidlují nový kontinent. V tomto světě mají magické schopnosti svoje nezastupitelné místo, ale v Anglii, za vlády lordů protektorů, jsou nežádoucí, a proto je spousta lidí donucena opustit rodnou zemi a plout za oceán, do Nového světa. Jedním z potomků těchto odvážných kolonizátorů je i Alvin Mlynář, sedmý syn sedmého syna, což je podle tradice dítě obdařené mimořádnými schopnostmi; je ovšem také mimořádně ohrožené. Nové vydání Sedmého syna navíc obsahuje zajímavý doslov z pera známého polského spisovatele Andrzeje Sapkowského, který má Alvina Tvůrce ve velké oblibě a řadí ho mezi nejlepší fantasy, které kdy byly napsány.
 
 
Rudý prorok (Red Prophet, 1988)
Laser-books 2009 - devátá kniha z řady Mistrovská díla fantasy.
brožovaná, překlad Petr Kotrle, obálka Mark Harrison, 110x165mm, 344 stran, cena 229 Kč
cena po slevě 206 Kč, pro majitele čtenářských kont 160 Kč

Druhý díl sedmisvazkové ságy o Alvinovi Tvůrci nás opět zavádí do Ameriky na počátku 19. století. Ale je to jiný kontinent, než jaký jej známe my. Ve světě, který nám tak elegantně a s takovou invencí předkládá O. S. Card, šly dějiny poněkud jinudy. A co je nejdůležitější: v životě lidí mají své nezastupitelné místo "talenty". Magické schopnosti, zaměřené k některým činnostem.
Když mu bylo jedenáct let, viděl, jak bílí lidé vraždí jeho otce. Od toho dne se Indián Lola-šika stal žalostným opilcem. Jeho bratr, Te-kumsa, by chtěl bělochy z kontinentu vyhnat. Ale guvernér Bill Harrison osnuje proti Indiánům mnohem krutější plány. Když je začne uskutečňovat, mimoděk to vede k setkání Alvina juniora - výjimečného bílého chlapce se silnou magickou mocí - s Lola-šikou a Te-kumsou. A tak začíná další etapa Alvinovy výuky.
 
 

Učedník Alvin (Prentice Alvin, 1989)
Laser-books 2009 - desátá kniha z řady Mistrovská díla fantasy.
brožovaná, překlad Petr Kotrle, obálka Jan Doležálek, 110x165mm, 400 stran, cena 275 Kč
cena po slevě 247 Kč, pro majitele čtenářských kont 192 Kč

Třetí díl sedmisvazkové ságy o Alvinovi Tvůrci nás opět zavádí do Ameriky devatenáctého století. Není to ale kontinent, jak jej známe my, někteří jeho obyvatelé využívají jako svá přirozená nadání schopnosti, které bychom označili za magické. Aby dostál otcovu slibu, vydává se Alvin ve svých jedenácti letech do městečka Vidlice, kde se za dramatických okolností narodil a kde se má nyní vyučit na kováře. Doufá, že kromě ovládnutí práce se železem se od místní světlice, jež kdysi předpověděla jeho osud, dozví, jak má naložit s talentem Tvůrce, jaký prý po světě nechodil tisíce let. Ve stejném okamžiku se na otrokářském Jihu začíná odvíjet příběh mladé černošky, která hodlá svému právě narozenému synovi zajistit za jakoukoli cenu vytouženou svobodu. Příběhy všech se splétají místy dílem náhody, místy přičiněním toho, kdo se mladého Alvina už nesčetněkrát pokusil zabít, temného Ničitele. Přesto jsou to nakonec lidé, kdo Alvina donutí, aby učinil nejtěžší rozhodnutí a obrátil své umění proti životu. Stejně jako za oba předchozí díly série získal Orson Scott Card za Učedníka Alvina cenu Locus pro nejlepší fantasy roku.
 
 


UKÁZKA Z KNIHY
Ztracená brána (The Lost Gate, 2011)
Laser-books 2014 - pátá kniha edice Style.
brožovaná, překlad Milan Žáček, obálka John Blumen, 384 stran, cena 329 Kč
cena po slevě 296 Kč, pro majitele čtenářských kont 230 Kč


Danny North od útlého dětství věděl, že se jeho rodina liší od těch ostatních, a že se on sám liší od svých příbuzných. Zatímco se jeho bratranci a sestřenice učili vytvářet věci, které obyčejní lidé nazývají vílami, duchy, golemy, trolly, vlkodlaky, a činí další divy, jež jsou jejich rodinným dědictvím, Danny měl strach, že nikdy žádné podobné nadání neprokáže a bude mezi svými nejbližšími ztracený. Vyrostl v rozlehlém a nesourodém domě, v odloučení hor západní Virginie, daleko od měst, daleko od škol, daleko od jiných lidí, obklopen desítkami tet a strýců, bratranců a sestřenic, jimž vládl jeho otec. Dům halí řada tajemství a platí v něm řada pravidel, která musí Danny bezpodmínečně dodržovat. Je v něm i tajná knihovna, již tvoří jen několik desítek svazků, ale žádný z nich není v angličtině - od Dannyho a jeho mladých příbuzných se však očekává, že si jazyk knih plynně osvojí. A třebaže jeho nejbližší mohou svobodně kouzlit, kdykoliv se jim zachce, nikdy je při tom nesmí vidět lidé zvenčí. K některým tajemstvím však nemá přístup ani Danny, a ta nakonec vyústí v pohromu pro celou rodinu.
 
 
Mistr písní (Songmaster, 1980)
Laser-books 2007 - dvanáctá kniha z řady Mistrovská díla science fiction.
brožovaná, překlad Alena Švomová, obálka Alois Křesala, 110x165mm, 392 stran, cena 239 Kč
cena po slevě 215 Kč, pro majitele čtenářských kont 167 Kč
Kniha je v současnosti v doprodeji, zbývá posledních pár kusů.

Ansset byl v dětství unesen a vychován v odosobněném, mystickém místě nazývaném Dům písní. Skutečnými přáteli tak pro něj byly právě jen jeho písně a díky tomu se chlapcovo pěvecké nadání rozvinulo v neobvyklé míře. Síla takového hlasu však může být nejen požehnáním, ale i prokletím. Mladý Pěvec totiž dokáže vycítit pocity posluchačů a zesílit je tak, aby jejich prostřednictvím uzdravoval nebo ničil. A protože na tento hlas čekal císař celé desítky let, jsou Anssetovy schopnosti žádány v paláci na staré Zemi. Tam projdou tvrdou zkouškou: buď vládce ukolébají a uklidní jeho kruté touhy, nebo ho zavedou - a s ním i celý svět - za brány šílenství…
Rané dílo Orsona Scotta Carda znovu přesvědčí všechny čtenáře o autorově neopakovatelném umění vytvořit příběh, jenž dokáže současně dojmout i zcela ohromit.
 
 
 
Vykoupení Kryštofa Kolumba (Pastwatch, 1996)
Laser-books 2011 -  jednatřicátá kniha z řady Mistrovská díla science fiction.
brožovaná, překlad Andrea Peprlová, obálka Jan Patrik Krásný, 110x165mm, 416 stran, cena 279 Kč, cena po slevě 251 Kč, pro majitele čtenářských kont 195 Kč

Vykoupení Kryštofa Kolumba sice není nejznámějším Cardovým dílem, ale mnozí ho pokládají za jeho nejvyzrálejší a možná i nejlepší román. Každý ví, jak zničující účinek mělo objevení Ameriky na tamní domorodé obyvatelstvo. Představte si tedy, že vědci z budoucnosti tuto tragédii pečlivě prostudovali a rozhodli se tok dějin změnit. Nejdříve je však nutné zjistit, co vlastně pohánělo Kolumba tak silně v jeho objevitelské snaze...
A to je úkol pro dvojici pozorovatelů, manželský pár a později i pro jejich dceru. Kolumbus se v jejich očích proměňuje z dobře známé historické postavy v charismatického vůdce, hluboce věřícího člověka a muže mnoha předností i slabostí, které korespondují s dobovým chápáním světa. Zcela samostatný román Vykoupení Kryštofa Kolumba patří díky pečlivě a věrohodně vystavěným charakterům k vrcholným dílům science fiction s motivem cest v čase.
 
 
Zrada (Treason, 1988)
Laser-books 2011 - čtyřiatřicátá kniha z řady Mistrovská díla science fiction.
brožovaná, překlad Petr Kotrle, obálka John Harris, 336 stran, cena 249 Kč
cena po slevě 224 Kč, pro majitele čtenářských kont 174 Kč

Právo Lanika Muellera jako dědice nejmocnějšího vladařského rodu na planetě Zrada nemá být nikdy naplněno. Je totiž „radikál“, radikální regenerát. Zrůda mezi lidmi, kteří si dovedou regenerovat zraněné tkáně a prodávat nadbytečné části těla despotickým vesmířanům za železo. Na planetě bez tvrdých kovů a bez možnosti úniku totiž železo znamená moc v závodě, kdo dřív postaví kosmickou loď. Železo je příslib svobody, který, jak Lanik zjišťuje při odhalování zrádného, nepředstavitelného spiknutí, se možná nikdy nenaplní. V úloze dobyvatele a ve vyhnanství Lanik spřádá odvážný a nebezpečný plán: plán, který může konečně přetrhnout řetěz soupeření a prolévání krve, který obyvatele Zrady zotročuje tak, jak by to vesmířané nikdy nedokázali.
Připravte se na nepředstavitelné, přichází Orson Scott Card ve svém raném, nejsilnějším období.
 
 


UKÁZKA Z KNIHY
UKÁZKA EPUB
UKÁZKA MOBI
Říše (Empire, 2006)
Laser-books 2013 - jednačtyřicátá kniha z řady Mistrovská díla science fiction.
brožovaná, překlad Milan Žáček, obálka Michal Kuba, 424 stran, cena 289 Kč
cena po slevě 260 Kč, pro majitele čtenářských kont 202 Kč
cena e-booku 195 Kč prostřednictvím serveru Palmknihy

Americká říše se rozrůstá až příliš rychle a rozpory v domácí politice ji zároveň přivádějí na pokraj kolapsu. Válka slov mezi pravicí a levicí přechází do otevřené války, ačkoliv většina lidí chce jen žít dál v klidu.
Bitva mezi ultramoderními zbraněmi na jedné straně a pěšími vojáky na straně druhé ničí města a začíná ovládat venkov. Nicméně drtivá většina, jež nechce nic jiného než ukončit krveprolití a vrátit zemi do časů mírové existence, disponuje vlastní technikou, zbraněmi a geniálními stratégy. Když se americký sen rozplývá v násilnostech, kdo dokáže zajistit, aby národ a vláda táhly za jeden provaz? A na čí stranu se postavíte vy?
Orson Scott Card je výtečný vypravěč, jenž si svými sci-fi a fantasy romány získal miliony fanoušků a slova nesmírné chvály. Tentokrát se vydává vstříc přítomnosti a nabízí mrazivý pohled na možný průběh nové americké občanské války.
 
 


UKÁZKA Z KNIHY
UKÁZKA EPUB
UKÁZKA MOBI
Enderova hra (Ender’s Game, 1985)
Laser-books 2015 - čtyřiačtyřicátá kniha z řady Mistrovská díla science fiction.
brožovaná, překlad František Nešpor, obálka John Harris, 376 stran, cena 269 Kč
cena po slevě 242 Kč, pro majitele čtenářských kont 188 Kč
cena e-booku 199 Kč prostřednictvím serveru Palmknihy


Lidstvo jen se štěstím odvrátilo zničující útok mimozemské civilizace úlového typu. A protože nejlepší obranou je útok, rozhodlo se pro protiúder. Zatímco se po dlouhou dobu vysílané vesmírné lodě blíží k území nepřítele, program pro výchovu mladých velitelů se snaží nalézt toho pravého vůdce, jenž by zneškodnil mimozemskou hrozbu jednou provždy. Zdá se, že tím pravým je Andrew "Ender" Wiggin, geniální chlapec, jenž se v útlém věku stane hlavní nadějí na vítězství. Ovšem nároky na něj kladené jsou enormní, pokud zvítězí, stane se pachatelem xenocidy - absolutního vyhlazení mimozemské inteligentní rasy, a pokud prohraje, pak bude lidstvo vydáno na milost agresivnímu nepříteli. Žádný dospívající chlapec dosud nikdy nečelil tak vážné výzvě...
Legendární science fiction román odměněný cenami HUGO a NEBULA posloužil rovněž jako předloha k úspěšnému stejnojmennému filmu.
 
 
Hrobka písní (The Changed Man, 1992)
Laser-books 2002
brožovaná, překlad P.Kotrle a V.Pala, obálka Paul Scanian, 110x165mm, 272 stran, cena 155 Kč
cena po slevě 139 Kč, pro majitele čtenářských kont 107 Kč
Kniha je v současnosti vyprodána, o případném dotisku budeme informovat.

Hrobka písní nabízí jedenáct originálních příběhů z bohaté představivosti O. S. Carda založených na neobvyklých nápadech. Dají se zařadit od SF přes horor až k psychologické povídce.
Je to temná strana Enderovy hry či Enderova stínu. O. S. Card jak ho rozhodně neznáte, ale stále spisovatel s neuvěřitelnou invencí a bohatou fantazií.
Povídky:
- Eumenidy na záchodě ve třetím patře (Eumenides in the Fourth Floor Lavatory)
- Odchod (Quietus)
- Hluboké dýchání (Deep Breathing Exercises)
- Farma tlouštíků (Fat Farm)
- Zavírání víka času (Closing the Timelid)
- Dálniční hry (Freeway Games)
- Hrobka písní (A Sepulchre of Songs)
- Největší zábrana (Prior Restraint)
- Objevenec a král skečů (The Changed Man and the King of Words)
- Vzpomínky mé hlavy (Memories of My Head)
- Ztracení chlapci (Lost Boys)
 
 
Přejděte na seznam vydaných titulů edice science fiction a
knižních řad Mistrovská díla science fiction a Mistrovská díla fantasy.
 
Laserweb 2.1 - Copyright © Laser-books 2007. Hlavní strana: www.laser-books.cz
Při nalezení jakýchokoli závad či nedostatků nás prosím kontaktujte.