Hlavní stranaEdiceEdiční plánLaser-newsObjednávka
 
Podíl: Polská díla
Přehled vydaných knih edice, část šestá: svazek 26-30
 
 
Andrzej Pilipiuk: Vezmi černou slepici (Weźmisz czarno kure..., 2002)
Laser-books 2011, šestadvacátý svazek edice Podíl.
brožovaná, překlad Pavel Weigel, obálka Andrzej Laski, 320 stran, cena 249 Kč
cena po slevě 224 Kč, pro majitele čtenářských kont 174 Kč

Třetí kniha příhod Jakuba Vandrovce - exorcisty amatéra.
Tentokrát se dovíte, co se stalo, když proběhla restituce hraběcího majetku, co vlastně vykopali archeologové a jak to bylo s Titanikem. Všichni, kdo si tohoto nehrdinského hrdinu oblíbili, určitě nebudou zklamáni, a čtenáři, jimž se starý ochmelka připlete do cesty poprvé, se určitě alespoň usmějí; kniha je plná neostříleného humoru a s věcmi vážnými se v ní zachází... nevážně.
"Když ve Vojslavicích zprovoznili internet, tak starosta zadal vyhledat heslo Vojslavice. A na stránkách se objevily některé mé povídky s Jakubem Vandrovcem. Po jejich přečtení pronesl dnes již památnou větu: Takový ochlasta tady nikdy nežil! Ale jinak to on i obyvatelé vzali dobře - návštěvu rodného městečka jsem přežil." - Andrzej Pilipiuk
 
 
Andrzej Pilipiuk: Homo špiritusus (Homo bimbrownikus, 2009)
Laser-books 2011, sedmadvacátý svazek edice Podíl.
brožovaná, překlad Pavel Weigel, obálka Andrzej Laski, 312 stran, cena 269 Kč
cena po slevě 242 Kč, pro majitele čtenářských kont 188 Kč

Církev násilím pokřtí pralidi z Dubinky. Unikne jen šaman, který se spojí se svým pohanským bohem a s pomocí svého vnuka hodlá zlikvidovat lidstvo. Jako obvykle má armagedonu zabránit Jakub Vandrovec. Knihu doplňují tři povídky, kde se čtenář kupříkladu dozví, co se stalo s Jakubem, když se konečně upil k smrti a odmítlo ho přijmout nebe i peklo.
Jedni mají Jakuba za opilce a výtržníka, jiní za hrdinu a spasitele, jisté je, že polská odpověď na klasické příběhy barbara Conana oplývá nezaměnitelným vtipem, který nenechá chladných snad žádného čtenáře. Šestá kniha povídkového cyklu sérii prozatím uzavírá, ale jistě ne na věčné časy. Andrzej Pilipiuk už pracuje na sedmé knize a v dohledné době se česky objeví i dotisky dnes už beznadějně vyprodaných svazků série. A samozřejmě i zcela nové knihy populárního autora!
 
 
Robert M. Wegner: Sekera a skála, meč a žár
(Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ  - Południe, 2009)
Laser-books 2011, osmadvacátý svazek edice Podíl.
brožovaná, překlad Pavel Weigel, obálka Rafał Kosik, 504 stran, cena 289 Kč
cena po slevě 260 Kč, pro majitele čtenářských kont 202 Kč

Meekhánská Říše zahrnuje mnoho národů, ale má i mnoho nepřátel. Naštěstí však i Horskou stráž, která na Severu v boji s nepřáteli dokáže téměř nemožné. Ovšem dodržování neobvyklých kmenových tradic Yatecha z jižního kmene Issarů vede k tragédii…
Robert M. Wegner dokázal vytvořit originální magický svět fantasy i napínavé akční scény tak, že za jednu z povídek obdržel prestižní cenu Janusze A. Zajdla. Vzbudil však nadšení nejen mezi literárními kritiky, ale především mezi polskými čtenáři, kteří ho neváhali přirovnat k nejúspěšnějším tvůrcům moderní fantasy - Stevenu Eriksonovi a Joeu Abercrombiemu. Mimořádný úspěch povídkového souboru na polské scéně se samozřejmě neobešel bez pokračování, druhý svazek série Východ - Západ vyšel o rok později a je chystán i v českém překladu.
 
 
Andrzej Pilipiuk: Dědičky (Dziedziczki, 2005)
Laser-books 2012, devětadvacátý svazek edice Podíl.
brožovaná, překlad Pavel Weigel, obálka Dorothea Bylica, 240 stran, cena 209 Kč
cena po slevě 188 Kč, pro majitele čtenářských kont 146 Kč

Trilogie Sestřenky, díl třetí.
V závěrečné části série se oblíbené sestřenky vrátí do své vesnice, aby obnovily rodový statek. Musí však přemoci nejen odpor deklasovaných venkovanů, ale i cizí magii, ohrožující princeznu Moniku. Cyklus navíc uzavírá rovněž dramatické střetnutí alchymisty Sedzivoje s Bratrstvem Druhé cesty, které ze všech sil usiluje o tajemství nesmrtelnosti.
Po letech čekání se tak dočkáme uzavření další série mistra polské fantasy Andrzeje Pilipiuka a v jeho duchu jde opět o čtivou a zábavnou knihu, jež potěší všechny jeho příznivce.
V průběhu roku se Pilipiukovi věrní čtenáři dočkají zcela nových knih, v nichž se autor opět ukáže ve zcela novém a nečekaném světle.
 
 
Andrzej Pilipiuk: Upír z činžáku (Wampir z M-3, 2011)
Laser-books 2012, třicátý svazek edice Podíl.
brožovaná, překlad Pavel Weigel, obálka Andrzej Łaski, 296 stran, cena 269 Kč
cena po slevě 243 Kč, pro majitele čtenářských kont 188 Kč

Dcera komunistického funkcionáře Manka se po sebevraždě probudí v hrobce. Domnívá se, že byla omylem pohřbena zaživa, při návratu domů však před ní všichni prchají. Příslušník varšavské komunity upírů jí vysvětlí, že se stala jednou z nich. Připojí se tedy k nim a prožívá polskou realitu sklonku socialismu se všemi jeho zádrhely (nedostatek zboží včetně česneku proti upírům, estébáci, veksláci, komunistická ideologie atd.) z druhé strany životní barikády. Do děje zasáhne i oživlá mumie staroegyptského kněze, nekromanti a vlkodlaci, mihne se i zarputilý bojovník proti zlu Jakub Vandrovec…
Jak je u Andrzeje Pilipiuka obvyklé, nechybí značná dávka drsného humoru. Ač kolem řádí socialismus a ateismus, všichni upíři – od šlechtice až po komunistu – drží spolu jako jedna rodina. Je až neuvěřitelné, co všechno se může dít za kulisami zdánlivě běžného městského života, ale nebojte, tahle kniha vám to osvětlí.
 
 
Přejděte na seznam titulů edice Podíl.
 
Laserweb 2.1 - Copyright © Laser-books 2007. Hlavní strana: www.laser-books.cz E-mail: laserbooks@seznam.cz
Při nalezení jakýchokoli závad či nedostatků nás prosím kontaktujte.