Hlavní stranaEdiceEdiční plánLaser-newsObjednávka
 
Podíl: Polská díla
Přehled vydaných knih edice, část šestá: svazek 26-30
 
 
Andrzej Pilipiuk: Kroniky Jakuba Vandrovce
(Kroniki Jakuba Wędrowycza, 2001)
Laser-books 2013, jednatřicátý svazek edice Podíl.
brožovaná, překlad Pavel Weigel, obálka Andrzej Laski, 125x195 mm, 240 stran, cena 229 Kč
cena po slevě 206 Kč, pro majitele čtenářských kont 160 Kč

První kniha příhod Jakuba Vandrovce - exorcisty amatéra.
"Máš problémy s duchy předků? Něco ti šramotí v domě? Soused je upír? Zajdi za Jakubem Vandrovcem, nejlepším exorcistou-samoukem z celé země! Sice žije v zapadlé vesnici na východě, živí se vlastní pálenkou a vypadá jako starý pytlák, ale nedej na zdání! Ještě se nevyskytl upír, mimozemšťan, vlkodlak nebo přízrak, se kterým by si neporadil nebojácný vymítač v gumákách." - Jaroslaw Grzedowicz
"Takový ochlasta tady nikdy nežil!" - Vojslavický starosta
 
 
Robert M. Wegner: Šíp a vítr, dýka a moře
(Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód–Zachód, 2010)
Laser-books 2013, dvaatřicátý svazek edice Podíl.
brožovaná, překlad Pavel Weigel, obálka Rafał Kosik, 560 stran, cena 339 Kč
cena po slevě 305 Kč, pro majitele čtenářských kont 237 Kč

Na východě meekhánského pohraničí se rozkládají širé stepi, odkud noví nájezdníci vyhnali do Říše kmen kočovníků Verdanno. U nich vychovaná dívka Kailean spolu s dalšími bojovníky mimořádných vlastností je členkou volného jízdního oddílu, kterému velí nejlepší voják Říše. Ve stepi svádějí s lupiči, nájezdníky a dalšími nepřáteli úporné boje, ve kterých přímo jiskří i magie.
Na západě Meekhánu leží velké přístavní město Ponkee-Laa. Ve zdejší svatyni boha Reagwyra je uložen jeho zázračný meč. Když zmizí, kněží spolu se šéfem městského podsvětí pověří zloděje Altsina, aby jej našel. Tomu se to za dramatických okolností podaří, zaplete se však do zápasů místních předáků o politické a hospodářské ovládnutí města. Úskoky, intriky, čáry, vše je dovoleno.
Nový polský mistr žánru fantasy splétá četné prameny svého poutavého příběhu do fascinujícího svazku, jenž nadchne snad všechny čtenáře.
 
 


UKÁZKA Z KNIHY
UKÁZKA EPUB
UKÁZKA MOBI
Andrzej Pilipiuk: Jed (Trucizna, 2012)
Laser-books 2014, třiatřicátý svazek edice Podíl.
brožovaná, překlad Pavel Weigel, obálka Andrzej Łaski, 304 stran, 289 Kč
cena po slevě 260 Kč, pro majitele čtenářských kont 202 Kč
cena e-booku 199 Kč prostřednictvím serveru Palmknihy

Nejznámější hrdina posledních let, bezohledný dědek, terminátor poháněný samohonkou, člověk, který neodpustí mrtvému ani živému, se opět vrací. A tentokrát skutečně v plné síle! Tohle je Polsko viděné z perspektivy „vesničana od kosti“. Jde do toho opravdu ostře – mizí umělý chrup, kořalku chlastají zombie, ďábel nabízí partii pokeru… Tento Jed destiloval osobně mistr polské fantastiky Andrzej Pilipiuk a obsah alkoholu můžete počítat na stovky procent. Lék samozřejmě nemá atestaci SÚKL, o to účinnější však je včetně množství vedlejších účinků. Požíván v libovolném množství způsobuje silnou závislost. Vyvolává vidění, přeludy a záchvaty neovladatelného smíchu. Podávejte v libovolném množství i bez porady s lékařem, ovšem za jakékoli zdravotní postižení neručíme a pracovní omluvenky nevyplňujeme.
 
 


UKÁZKA Z KNIHY
Andrzej Pilipiuk: Cesta do Nidarosu (Droga do Nidaros, 2008)
Laser-books 2015, čtyřiatřicátý svazek edice Podíl.
brožovaná, překlad Robert Pilch, obálka Paweł Zaręba, 304 stran, 289 Kč
cena po slevě 260 Kč, pro majitele čtenářských kont 202 Kč

Začíná to jako u Hitchcocka. Ne však zemětřesením, ale rovnou zkázou celé Země. A potom… napětí stále roste. V příběhu účinkují: Vesmírní nomádi, kteří šlohli pět tun knížek i s přebalem, čili budovu Národní knihovny. Náhodní turisté, vržení ze svého času na dno středověkého slumu, kde musí nejen přežít a najít Jelení oko, ale hlavně co nejdříve zjistit, co to k čertu vlastně je! A v neposlední řadě hansovní kupci z šestnáctého století s duší válečníků a objevitelů. Zapněte si pásy. Cestovní kancelář Pilipiuk Travel vás zve na další výpravu v čase a prostoru. Na programu je survival na pevnině i na moři, příval akce, která vám vyrazí dech a krevní tlak vyžene do nebetyčných výšin!
Román Cesta do Nidarosu je úvodním svazkem nové šestidílné knižní ságy Oko jelena z pera populárního polského spisovatele, jenž proslul zejména humoristickými příhodami věčně opilého amatérského exorcisty Jakuba Vandrovce.
 
 
Přejděte na seznam titulů edice Podíl.
 
Laserweb 2.1 - Copyright © Laser-books 2007. Hlavní strana: www.laser-books.cz E-mail: laserbooks@seznam.cz
Při nalezení jakýchokoli závad či nedostatků nás prosím kontaktujte.