Hlavní stranaEdiceEdiční plánLaser-newsObjednávka
 
Star Trek: Voyager
 
 
L. A. Graf: Ochránce (Caretaker, 1995)
Laser-books 2003, první kniha z řady Star Trek: Voyager.
brožovaná, překlad Radim Rouče, obálka Petr Bauer, 110x165 mm, 224 stran, cena 125 Kč
cena po slevě 113 Kč, pro majitele čtenářských kont 88 Kč
Kniha je v současnosti vyprodána, o dotisku se neuvažuje.

Nová hvězdná loď Federace Voyager dostává za úkol vystopovat loď makistů - radikálních kolonistů, kteří nesouhlasí s podmínkami, za kterých byl uzavřen mír mezi Federací a Cardassií. Obě lodi jsou však nečekaně cizí technologií přeneseny na opačnou stranu Galaxie, na místo vzdálené desítky let od všeho, čemu říkají domov. Krátce po příletu unese tajemná bytost jménem Ochránce dva členy posádky a zavleče je neznámo kam. Kapitán Kathryn Janewayová je postavena před řadu obtížných rozhodnutí: musí zachránit své kolegy, bojovat s rasou, která si říká Kazon-Oglové, a rozřešit záhadu, která halí Ochránce. Tím však úžasná cesta Voyageru domů pouze začíná... (L. A. Graf je pseudonym autorské dvojice Julia Ecklar & Karen Rose Cercone).
 
 
D. W. Smith & K. K. Rusch: Únik (The Escape, 1995)
Laser-books 2004, druhá kniha z řady Star Trek: Voyager.
brožovaná, překlad Jakub Marek, obálka Petr Bauer, 110x165 mm, 214 stran, cena 125 Kč
cena po slevě 113 Kč, pro majitele čtenářských kont 88 Kč
Kniha je v současnosti vyprodána, o dotisku se neuvažuje.

Hvězdná loď Voyager kapitánky Kathryn Janewayové trpí nedostatkem paliva a tak je nucena navštívit vrakoviště na dávno neobydlené planetě Alcawel.
Bohužel se ukáže, že některé z odstavených lodí nejsou vraky, ale funkční časoplány.
Tři členové výsadku nedobrovolně odcestují o tři sta tisíc let proti proudu času a beznadějně uvíznou v síti byrokracie, která střeží celé mezičasové cestování.
Kapitán musí vynaložit obrovské úsilí a dokonce zajmout Strážce - zaměstnance Kontroly, aby se jí podařilo svou posádku zachránit.
 
 
Nathan Archer: Ragnarök (Ragnarök, 1995)
Laser-books 2007, třetí kniha z řady Star Trek: Voyager.
brožovaná, překlad Jakub Marek, obálka Petr Bauer, 110x165 mm, 232 stran, cena 169 Kč
cena po slevě 152 Kč, pro majitele čtenářských kont 118 Kč

Kapitánce Kathryn Janewayové a posádce lodi USS Voyager se naskytne naděje na návrat domů, lodní senzory totiž zaznamenají signál, jenž by jim mohl ukázat vytouženou cestu k návratu. Avšak jakmile se Voyager vydá po stopě signálu, ocitne se uprostřed zuřící bitvy mezi dvěma soupeřícími druhy, bitvy, která trvá již celá staletí, pokud ne tisíciletí.
K tomu, aby našla cestu domů, si kapitánka Janewayová musí se svou posádkou proklestit cestu nejzuřivějším vesmírným konfliktem všech dob.
A obě bojující strany se jí přitom snaží zničit!
 
 
Jeffrey Lang: Teorie strun - Koheze (String Theory - Cohesion, 2005)
Laser-books 2008, kniha z řady Star Trek: Voyager.
brožovaná, překlad Mirka Dřínková, obálka John Vairo Jr., 320 stran, cena 249 Kč
cena po slevě 224 Kč, pro majitele čtenářských kont 174 Kč

Posádka Voyageru  nachází hvězdnou soustavu, již obývají tvorové, kteří by podle všech známých fyzikálních zákonů vůbec neměli existovat. Tyto zvláštní bytosti zvané Monorhanové se ocitli na pokraji vyhynutí; technika z hvězdné lodi Voyager by jim mohla zachránit život. Kritická situace, v níž se cizinci nacházejí, přiměje Janewayovou, aby na domovský svět Monorhanů vyslala Sedmou z devíti a poručíka B'Elannu Torresovou. Jejich raketoplán však znenadání poškodí šoková vlna, která navíc odmrští Voyager na místo, jež se nachází vně časoprostoru. Zatímco spolu B'Elanna a Sedmá vedou osobní válku, Voyager se na mimodimenzionálním bojišti snaží ubránit nepopsatelnému nepříteli. Je však dáno, že osud jedněch je těsně spjat s osudem druhých: je třeba překlenout propast mezi Voyagerem a ztracenými členy posádky... jinak všichni zahynou.
 
 
Kirsten Beyer: Teorie strun - Fúze (String Theory - Fusion, 2005)
Laser-books 2011, kniha z řady Star Trek: Voyager.
brožovaná, překlad Mirka Dřínková, obálka John Vairo Jr., 320 stran, cena 269 Kč
cena po slevě 242 Kč, pro majitele čtenářských kont 188 Kč

Závoje padají a s nimi i hranice mezi jednotlivými dimenzemi. Stírání hranic mezi světy ale není bez následků a singularita, která zůstala po zhroucení bílého trpaslíka jménem Modré oko, jedné z dvojice hvězd monorhské sluneční soustavy, značně narušuje časoprostorové kontinuum.
Šéf bezpečnosti Tuvok zmizel i s raketoplánem a Voyager se při jeho hledání dostane na dávno zapomenutou stanici plnou podivuhodných zázraků. Starodávné vesmírné město se probouzí a stává se pro členy posádky příslibem naplnění těch nejfantastičtějších přání, příslibem, kterému se jen těžko odolává, ale i příslibem, jenž vyžaduje oběti. Nezaplatí Voyager příliš vysokou cenu?
Neviditelní strážci města jsou příletem Voyageru znepokojeni a hodlají prověřit, co má Janewayová v úmyslu. Aniž by to tušila, prochází kapitánka zkouškou, v níž musí svým soudcům prokázat, že je jejich podezření neopodstatněné a Voyager křehkou vesmírnou ekologii nenarušuje…
 
 
Návrat na Star Trek knihy dalších sérií.
 
Laserweb 2.1 - Copyright © Laser-books 2007. Hlavní strana: www.laser-books.cz E-mail: laserbooks@seznam.cz
Při nalezení jakýchokoli závad či nedostatků nás prosím kontaktujte.