Hlavní stranaEdiceEdiční plánLaser-newsObjednávka
 
Tim Powers
domovské stránky / autorský medailonek
 
  Brány Anubisovy (The Anubis Gates, 1983)
Laser-books 2005 - první kniha z řady Mistrovská díla fantasy.
brožovaná, překlad Václav Kříž, obálka Jan Patrik Krásný, 110x165mm, 508 stran, cena 229 Kč
cena po slevě 206 Kč, pro majitele čtenářských kont 160 Kč
Kniha je v současnosti zcela vyprodána, o dotisku se neuvažuje.

Když je literární vědec Brendan Doyle dotázán, zda by nechtěl mít přednášku o Samuelu Tayloru Coleridgeovi, netuší, že jde o začátek dobrodružství, ve kterém se přenese časem na počátek devatenáctého století - do roku 1810. A už vůbec nepředpokládá, že jeho pobyt zde bude delší, než je mu milé. K tomu, aby zachránil svou kůži a naplnil osud, musí podniknout strastiplnou cestu mezi nástrahami londýnských stok plných morbidních karikatur člověka a čelit úkladům nesmrtelných egyptských mágů.
Děj se odehrává od Londýna po Káhiru, přeskakuje ze století do století. Dobrodružství, fantasy a horor se v Powersově románu mísí do skvělého příběhu dýchajícího dickensovskou náladou a kniha nechává čtenáře na pochybách, kde končí dobová realita a začíná autorova jiskřivá fantasie.
 
 
Stáčení temného piva (The Drawing of the Dark, 1979)
- recenze: Ondřej Jireš - Daemon
Laser-books 2006 - druhá kniha z řady Mistrovská díla fantasy.
brožovaná, překlad Richard Podaný, obálka J. P. Krásný, 110x165mm, 384 stran, cena 189 Kč
cena po slevě 170 Kč, pro majitele čtenářských kont 128 Kč

Píše se rok 1529 a prošedivělý irský žoldnéř Brian Duffy byl najat, aby dělal vyhazovače ve vídeňské hospodě. Jenže nad Evropou se stahují mračna; německý císař Karel V. se hašteří s francouzským králem, papež zase s luterány a vojska tureckého sultána Suleymana I. se chystají vyrazit právě proti Vídni, aby rozloženému Západu zasadila drtiví úder. Že by Duffy nebyl jen obyčejný zjizvený, stárnoucí lancknecht, ale znovuzrozený dávný hrdina, jehož úkolem je Západ zachránit? Tim Powers se českému čtenáři poprvé představil v roce 1996 skvělým románem Brány Anubisovy. Stáčení Temného piva je oproti tomuto steampunkovému příběhu čistou fantasy, ale po bok se mu řadí skvěle vystavěnou zápletkou, rychle se odvíjejícím dějem, barvitým panoptikem postav, důkladnou znalostí historických reálií a kousavým humorem. Málokdy se v dějinách fantasy podařilo tak znamenitě skloubit vznešenost a patos hrdinství, jež jsou tomuto žánru vlastní, s humorem a lidskou blízkostí postav.
 
 
Plout na vlnách podivna (On Stranger Tides, 1987)
- recenze: Martin Bedeč - Fantasya
Laser-books 2007 - třetí kniha z řady Mistrovská díla fantasy.
brožovaná, překlad Jiří Engliš, obálka James Gurney, 110x165mm, 392 stran, cena 249 Kč
cena po slevě 224 Kč, pro majitele čtenářských kont 174 Kč

Syn potulného loutkáře se dostane na palubu lodě obávaného pirátského kapitána Černovouse a jako nová posila navýsost podivné posádky je svědkem každodenního využívání voodoo magie, zúčastní se dobrodružné výpravy za bájnou Fontánou mládí a samozřejmě se pokusí i o záchranu milované Beth ze spárů zlotřilého otce… Pravá a nefalšovaná pirátská fantasy plná dobrodružství, romantiky a magie znovu dokazuje, s jakým mistrovstvím umí americký spisovatel Tim Powers promíchat historickou realitu, atraktivní prostředí a fantastické prvky do spletité a naprosto strhující směsi. Podle zahraničních recenzentů se knihou nechali v mnohém inspirovat tvůrci filmové série Piráti z Karibiku. Ať už je to jak chce, tahle fantasy vás vezme na nezapomenutelnou plavbu pod pirátskou vlajkou a to je nabídka, která se jen tak neodmítá.
 
 
Na vlnách podivna (On Stranger Tides, 1987)
Laser-books 2011 - součást edice Fantasy.
vázaná, překlad Jiří Engliš, obálka Roman Kýbus, 336 stran, cena 339 Kč
cena po slevě 305 Kč, pro majitele čtenářských kont 237 Kč

John Chandagnac, syn potulného loutkáře, pluje na Jamajku, aby zachránil peníze po svém otci, které mu ukradl jeho darebácký strýc. Ale jeho loď je přepadena piráty! Od kapitána Phila Daviese dostane na vybranou - buď se připojí k jeho bandě, nebo zemře. A tak John přijímá nové jméno Jack Shandy a stává se pirátem. Ale spíš než dechberoucí námořní bitvy a úžasná kořist čeká na bukanýrského novice v Karibském moři setkání s nebezpečným a mocným voodoo čarodějem. A pro lásku krásné Beth Hurwoodové se vydává na vlnách podivna spolu s pirátským králem Černovousem a jeho posádkou živých mrtvých na děsivou cestu za bájnou fontánou mládí.
Pravá a nefalšovaná pirátská fantasy plná dobrodružství, romantiky a magie. Ještě nikdy nebyl vítr v plachtách tak svěží, mořská voda tak slaná, tasený meč tak ostrý a plavba mezi piráty tak strhující…
 
 
Silou svého zraku (The Stress of Her Regard, 1989)
Laser-books 2011 - třináctá kniha z řady Mistrovská díla fantasy.
brožovaná, překlad Roman Tilcer, obálka Ann Monnová, 568 stran, cena 329 Kč
cena po slevě 296 Kč, pro majitele čtenářských kont 230 Kč

Tim Powers nás opět zavede na počátek devatenáctého století v příběhu muže, jenž se po svatební noci probouzí vedle mrtvého těla zavražděné manželky. Protože si vůbec nevzpomíná na události předchozího dne, nezbývá mu než uprchnout a začít se skrývat před zákonem i vlastním svědomím. Stíhán zvláštními erotickými sny přijde brzy na to, že je pronásledován lamií, smrtelně nebezpečnou démonickou bytostí. Pomoc hledá u svých přátel, proslulé dvojice romantických básníků Byrona a Shelleyho, kteří mají s lamií své vlastní neblahé zkušenosti.
Román je mistrovskou ukázkou Powersovy nepřekonatelné schopnosti připravit fascinující směs historických faktů a nadpřirozených úkazů. V podstatě jde o upírský příběh, ale na hony vzdálený klišé nocí pobíhajících monster, jak už lze ostatně od autora Powersova talentu čekat.
 
 
Přejděte na seznam vydaných titulů řady Mistrovská díla fantasy.
 
Laserweb 2.1 - Copyright © Laser-books 2007. Hlavní strana: www.laser-books.cz E-mail: laserbooks@seznam.cz
Při nalezení jakýchokoli závad či nedostatků nás prosím kontaktujte.