Hlavní stranaEdiceEdiční plánLaser-newsObjednávka
 
William Gibson
domovské stránky / autorský medailonek
 
Neuromancer (Neuromancer, 1984)
Laser-books 2010 - devětadvacátá kniha z řady Mistrovská díla science fiction.
brožovaná, překlad Josef Rauvolf, obálka Tomasz Maroński, 336 stran, cena 269 Kč
cena po slevě 242 Kč, pro majitele čtenářských kont 188 Kč

Case, jeden z nejlepších „kovbojů kyberprostoru“, kteří se pohybují ve virtuálním vesmíru, udělal chybu, za kterou byl surově potrestán. Za neloajalitu vůči zaměstnavatelům platí poškozením nervového systému, což mu znemožňuje další práci a odsuzuje ho k uvěznění ve vlastním těle. Při hledání léčby se dostává do japonské Chiby, kde se snaží vydělat si dost peněz, aby mu na nelegálních klinikách vrátili schopnost připojení mysli k počítači. Brzy se stává pouhým pěšákem ve hře, v níž se dvě mocné umělé inteligence snaží o nelegální spojení do jednoho celku za předem neznámým účelem. Jde o hru, kterou ani tak schopný hacker jako Case nemusí přežít...
Dnes již kultovní kniha příznivců kyberpunku se k nám ve svém čtvrtém vydání vrací v novém překladu, jehož by se měla dočkat celá volně propojená trilogie. Poprvé si tak plně vychutnáte legendu žánru, jednu z nejoriginálnějších žánrových vizí osmdesátých let, a s ní i brilantnost a bohatost Gibsonova jazyka.
 
 
Hrabě nula (Count Zero, 1986)
Laser-books 2015, pětačtyřicátá kniha z řady Mistrovská díla science fiction.
brožovaná, překlad Pavel Bakič, obálka Tomasz Maroński, 330 stran, cena 279 Kč
cena po slevě 251 Kč, pro majitele čtenářských kont 195 Kč

Moře, pláž, hotel kdesi v Mexiku: Turner se snaží zapomenout, že se kdy živil jako žoldák v soubojích mezi korporacemi a že po poslední akci trvalo čtvrt roku, než se jeho roztrhané tělo dalo zase dohromady. Někdejší zaměstnavatelé s ním ale mají jiné plány – specialista na biočipy ze společnosti Maas-Neotek se chystá přeběhnout ke konkurenci z Hosaky a Turner mu má zajistit hladkou cestu. Běh událostí se ovšem chystají ovlivnit i další hráči, z nichž někteří nejsou a nikdy nebyli lidmi.
Mladý Bobby Newmark touží proniknout mezi kyberkovboje a zlodějíčky dat. Přání se mu nečekaným způsobem vyplní hned při první akci, ale Bobby bude mít ještě co dělat, aby vyvázl se zdravou kůží. V kyberprostoru zuří válka a božstva vúdú, která se v matrixu začala zjevovat, by ráda přijala tělesnou podobu...
Stylově vybroušené, slangem prosáklé a děsivě pravděpodobné podobenství o naší budoucnosti volně navazuje na autorův legendární románový debut Neuromancer. 
 
 
  Virtuální světlo (Virtual Light, 1993)
Laser-books 2009 - dvacátá kniha z řady Mistrovská díla science fiction.
brožovaná, překlad Tomáš Richtr, obálka Tomasz Maroński, 320 stran, cena 249 Kč
cena po slevě 224 Kč, pro majitele čtenářských kont 174 Kč

Chevette Washingtonová se živí jako kurýrka, ale štěstí jí moc nepřeje, zvláště poté, co se rozhodne okrást kolegu z trochu jiné ligy. Do rukou se jí tak v podstatě náhodou dostávají virtuální brýle, které jsou součástí supertajného projektu.
Berry Rydell je bývalý polda, který se ve snaze nějak se protlouct dostane do služeb zásahové jednotky IntenSecure. Záhy je přidělen jako řidič do služeb stopaře v datovém virtuálním bludišti DatAmeriky.
Oba hrdinové a spolu s nimi i několik dalších se zaplétají do víru událostí, který spustila jedna náhodná krádež. Zběsilý děj nezapře kyberpunkovou minulost postmoderního věrozvěsta Williama Gibsona, jenž se ve Virtuálním světle poprvé pokusil popsat blízkou budoucnost.
 
 
Idoru (Idoru, 1996)
Laser-books 2010 - čtyřiadvacátá kniha z řady Mistrovská díla science fiction.
brožovaná, překlad Pavel Bakič, obálka Tomasz Maroński, 304 stran, cena 249 Kč
cena po slevě 224 Kč, pro majitele čtenářských kont 174 Kč

Stačí jeden anonymní příspěvek na síti a mezi pubertálními fanynkami kapely Lo/Rez se začne šuškat, že frontman skupiny plánuje svatbu s japonskou hvězdou Rei Toei. Co je ale pro jeho obdivovatelky největší rána: Zpěvákova nastávající není člověk z masa a kostí, ale uměle vytvořená idoru, dílo softwarových návrhářů. Nezbývá než zjistit, kolik je na téhle zvěsti pravdy, a tak fanklub vyšle přímo do Tokia na výzvědy čtrnáctiletou Chiu. Věci se ovšem začnou zamotávat, ještě než nastoupí do letadla... Colin Laney, intuitivní lovec informací, cestuje do Tokia pro změnu za novým zaměstnáním, které by mu umožnilo vyhrabat se z dluhů. Když se od nemluvného hrdlořeza konečně dozví, co má být jeho úkolem, ukáže se, že ještě nikdy nedostal takovou příležitost rozvinout svůj jedinečný talent - jenomže bulvární kanál, od kterého odešel, si dobře střeží svá tajemství a ještě s Laneym neskončil.
 
 
Všechny párty zejtřka (All Tomorrow’s Parties, 1999)
Laser-books 2010 - třicátá kniha z řady Mistrovská díla science fiction.
brožovaná, překlad Tomáš Richtr, obálka Tomasz Maroński, 344 stran, cena 249 Kč
cena po slevě 224 Kč, pro majitele čtenářských kont 174 Kč

Colin Laney, citlivý na informační vzory jako nikdo jiný na Zemi, žije v lepenkové krabici v tokijském metru. Zmítá jím horečné blouznění, ale jeho mysl se žene po nových trasách a Colin ví, že se něco chystá. Ovšem ne v Tokiu; nemůže na to tedy dohlédnout sám. K čemusi velkému se schyluje v San Francisku... Do hry tak znovu vstupuje Berry Rydell, kterého v Los Angeles právě vyhodili z práce a nic mu tedy nebrání, aby se přesunul do San Franciska. Sanfranciské mlhy snadno utají ledacos, pokud je utajení to, co si přejete, a dokonce se zdá, jako by zde realita byla nestálá. Mlhou se elegantně pohybuje nenápadný muž, v jehož stopách zůstávají mrtvá těla, takže na jeho přítomnost Laneyho upozorní příliv prázdnoty. Chlapec jménem Silencio nemluví, ale umí létat sítí kyberinformací při hledání jediného předmětu, jenž si podmanil jeho představivost. A Rei Toei, japonská idoru, dál studuje vše lidské. Sama není člověkem, ne tak docela, ale pracuje na tom. A kdo vlastně může v tento vzácný okamžik historie určit, co je a co není možné...
 
 
Rozpoznání vzorů (Pattern Recognition, 2002)
Laser-books 2011 - dvaatřicátá kniha z řady Mistrovská díla science fiction.
brožovaná, překlad Pavel Bakič, obálka Tomasz Maroński, 370 stran, cena 279 Kč
cena po slevě 251 Kč, pro majitele čtenářských kont 195 Kč

Nemáme budoucnost, protože naše přítomnost je příliš nestabilní. Máme jen rizikový management. Vymýšlení scénářů pro daný okamžik. Rozpoznávání vzorů…
Cayce Pollardová je prorokem nové éry – světově uznávaná lovkyně trendů, analytička jevů trhu a módních směrů. Když přijíždí do Londýna, aby ocenila změnu loga jisté nadnárodní firmy, dostává úkol daleko těžší než všechny dosavadní: má nalézt tvůrce enigmatických videoklipů, které se objevují na netu a staly se objektem rostoucího kultu. Pronásledována vzpomínkami na otce – gurua bezpečnostních systémů a pravděpodobně zaměstnance CIA, který zmizel během útoku na WTC v září 2001 – se Cayce vydává na nebezpečnou cestu po paralelních světech marketingu, globalizace a teroru, a ponenáhlu míří k místu, ve kterém se protínají všechny tyto tři sféry…
Ačkoli Gibsonův česky dosud nevydaný román postrádá prvky science fiction, stále ho můžeme do žánru počítat. Popisuje totiž současnost jako vratký mezistav, kterým všude prosakují věci příští.
 
 
Země slídilů (Spook Country, 2007)
Laser-books 2012 - osmatřicátá kniha z řady Mistrovská díla science fiction.
brožovaná, překlad Pavel Bakič, obálka Tomasz Maroński, 392 stran, cena 299 Kč
cena po slevě 269 Kč, pro majitele čtenářských kont 209 Kč


Druhý díl volné trilogie Bigend.
New York. Mladý Kubánec jménem Tito svědomitě plní úlohu poslíčka a pravidelně předává tajemnému starci zásilky v podobě obyčejných iPodů. Spojené státy americké však čerstvě vyhlásily válku s terorismem, takže zdánlivě nenápadné předávky neprojdou bez povšimnutí a po Titově stopě se pouští armádní vysloužilec jménem Brown a jeho nedobrovolný pomocník, drogově závislý překladatel Milgrim.
V Los Angeles zatím novinářka Hollis Henryová shromažďuje materiály pro článek o nové umělecké formě, zabydlující město stínovými virtuálními objekty. Skutečná podstata jejího úkolu však leží jinde a Hollis se stárnoucími špiony nechává zatáhnout do mrazivé hry, která rychle spěje k hořké koncovce.
 
 
Jak vypálit Chrome (Burning Chrome, 1986)
Laser-books 2008 - osmnáctá kniha z řady Mistrovská díla science fiction.
brožovaná, překlad Josef Rauvolf, obálka Chris Moore, 264 stran, cena 189 Kč
cena po slevě 171 Kč, pro majitele čtenářských kont 132 Kč
Kniha je v současnosti vyprodána, o případném dotisku budeme informovat.

Desítka brilantních, originálních, naturalistických a vzrušujících příběhů od jednoho z nejvlivnějších autorů současnosti. S pronikavou a pochmurnou vášní a silným smyslem pro detail jsou syntézou popkultury, rozvinutých technologií a mimořádných literárních schopností.
Podmanivým způsobem předpovídají nárůst vlivu nadnárodních korporací či mimořádně návykovou povahu kyberprostoru. William Gibson – v osmdesátých letech guru kyberpunku, dnes prorok kybernetického světa budoucnosti, ovládaného moderními technologiemi a virtuální realitou.
Jak vypálit Chrome je jednoduše jednou z nejpůsobivějších autorských sbírek science fiction.
- Johnny Mnemonic (Johnny Mnemonic)
- Gernsbackovo kontinuum (The Gernsback Continuum)
- Fragmenty holografické růže (Fragments of a Hologram Rose)
- Svůj k svému (The Belonging Kind, sp. John Shirley )
- Zapadákov (Hinterlands)
- Rudá hvězda, zimní orbit (Red Star, Winter Orbit, sp. Bruce Sterling)
- Hotel Nová růže (New Rose Hotel)
- Zimní tržiště (The Winter Market)
- Na život a na smrt (Dogfight, sp. Michael Swanwick)
- Jak vypálit Chrome (Burning Chrome)
 
 
Přejděte na seznam vydaných titulů řady Mistrovská díla science fiction.
 
Laserweb 2.1 - Copyright © Laser-books 2007. Hlavní strana: www.laser-books.cz E-mail: laserbooks@seznam.cz
Při nalezení jakýchokoli závad či nedostatků nás prosím kontaktujte.