Podzimní dotisky: Legendární Neuromancer a 1. Cthulhu

Podzimní dotisky: Legendární Neuromancer a 1. Cthulhu

V rámci starosti o naše stále se rozvíjející portfólio se vracíme ke dvěma vyprodaným titulům. Tím prvním je nesmrtelná klasika Williama Gibsona Neuromancer v bílé řadě Mistrovská díla Sci-fi:

Case, jeden z nejlepších „kovbojů kyberprostoru“, kteří se pohybují ve virtuálním vesmíru, udělal chybu, za kterou byl surově potrestán. Za neloajalitu vůči zaměstnavatelům platí poškozením nervového systému, což mu znemožňuje další práci a odsuzuje ho k uvěznění ve vlastním těle.

Při hledání léčby se dostává do japonské Chiby, kde se snaží vydělat si dost peněz, aby mu na nelegálních klinikách vrátili schopnost připojení mysli k počítači. Brzy se stává pouhým pěšákem ve hře, v níž se dvě mocné umělé inteligence snaží o nelegální spojení do jednoho celku za předem neznámým účelem. Jde o hru, kterou ani tak schopný hacker jako Case nemusí přežít…

Dnes již kultovní kniha příznivců kyberpunku se k vám vrací ve svém celkově pátém vydání. Vychutnejte si legendu žánru, jednu z nejoriginálnějších žánrových vizí osmdesátých let, a s ní i brilantnost a bohatost Gibsonova jazyka.


Druhým dotiskem je pak první díl úspěšné sbírky povídek lovecraftovského hororu Černá křídla Cthulhu:

Dílo H. P. Lovecrafta inspiruje umělce už celá desetiletí. Stephen King o Lovecraftovi prohlásil, že je „největším tvůrcem klasického hororu dvacátého století“.

V tomto svazku nám S. T. Joshi, nejvýznamnější současný expert na Lovecrafta a vše s ním související, jenž mimo jiné restauroval jeho povídky pro jejich nedávná definitivní, anotovaná vydání, představuje jednadvacetpovídek kosmické hrůzy, inspirovaných jak dílem, tak myšlenkami a životem „podivného pána z Providence“.

Do své první lovecraftovské antologie vybral povídky od renomovaných současných autorů hororu, jako jsou Laird Barron, Ramsey Campbell, Caitlín R. Kiernanová, Darrell Schweitzer, Michael Marshall Smith a další, jež nechává rozehrát temné variace na věčné téma střetu člověka se závratností tajuplného, neprobádaného vesmíru.


Pokud tyto dvě klasiky žánru ještě nemáte, neváhejte si je pořídit. Představují jedny z nejlepších věcí, jaké si můžete přečíst.

Zanechte odpověď