Andy Weir: Artemis

Autor celosvětových hitů Marťan a Spasitel, se znovu hlásí o pozornost milionů čtenářů: tentokrát 2. vydáním sci-fi thrilleru z blízké budoucnosti – napínavou noir kriminálkou odehrávající se na Měsíci.


Jazz Bašarová pracuje jako kurýrka. Občas i nelegálního, čili pochopitelně lépe zaplaceného zboží. Jak jinak přežít v Artemidě, jediném městě na Měsíci, když nejste bohatý turista nebo výstřední milionář? Když si tu poctivě vyděláte sotva na jídlo? Když ani příležitostné pašování nestačí na slušnější bydlení? Všechno se ale změní v okamžiku, kdy Jazz dostane nabídku provést velkou věc. A to za odměnu tak závratnou, že se prostě neodmítá. Jenže tahle zakázka jí brzy přeroste přes hlavu – zaplete se totiž do vysoké hry, v níž jde o ovládnutí Artemidy. A kterou by nemusela přežít…

brožovaná, překlad Michal Prokop, 336 stran


Andy Weir budoval dvacet let kariéru softwarového inženýra, dokud mu úspěch debutového románu Marťan neumožnil splnit si sen a věnovat se na plný úvazek psaní. Celý život se zajímá o vesmír a k jeho koníčkům patří relativistická fyzika, orbitální mechanika a dějiny letů do kosmu.


Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Andy Weir: Artemis”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *