Brian Wilson Aldiss: Helikonie – Jaro

(Hodnocení: 3)

Na Helikonii, planetě obíhající kolem binárních sluncí, trvá Velký rok tři tisíce let pozemského času: lidská civilizace se vzmáhá zjara, vzkvétá během období léta a téměř zaniká s nástupem zimy, jež přetrvává po mnoho lidských generací.
Právě přichází jaro a Helikonie se pomalu probouzí z předlouhého sevření mrazu. Kmeny rovníkového kontinentu vycházejí z úkrytů, v nichž zdecimovány na minimum přečkaly nepříznivé klima a opětovně začínají soupeřit o nadvládu nad planetou s divokými tvory chladu – fagory. A v jedné z jeho vesnic, Oldorandu, znovu objevují řemesla, obchod, zemědělství, mince i nové rozměry mezilidských vztahů.
Román Helikonie – Jaro je úvodním svazkem skvělé Helikonské trilogie, monumentální ságy, která přesahuje všechno, co dosud napsal jeden z největších mistrů imaginace žánru science fiction.

brožovaná, překlad Hana Březáková, obálka Tomasz Maroński, 576 stran


3 recenze Brian Wilson Aldiss: Helikonie – Jaro

 1. Cityman

  Dobrý den, dočkáme se ještě někdy i zbylých dvou dílů série, Léto a Zima? Původní vydání Léta je nesehnatelná záležitost a Zima na tom není o moc lépe, takže potencionálních zájemců o ně by se jistě našlo dost. Díky za info

 2. Albert Balatka

  Dobrý den, S Helikonií jednak čekáme na konec pandemie a potom nám zatím majitel práv nevyšel vstříc. Obojí je potřeba.

 3. Jan Andrle

  Nějaké novinky ohledně pokračování? Předem děkuji za odpověď.

 4. Albert Balatka

  Hodně se snažíme, ale majitel práv nechce, abychom znovu vydali pouze druhý a třetí díl a tlačí nás znovu i do jedničky. Čili zažíváme stand-off. Mrzí nás to :-/

 5. Tomas Gazovic

  Dobry den, je nejaka zmena ohladom 2. a 3. dielu? Helikonie Jaro vysla aj ako audiokniha, bolo by fantasticke mat niekedy moznost vypocut si celu seriu.

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *