Brian Wilson Aldiss: Helikonie – Jaro

(Hodnocení: 1)

Na Helikonii, planetě obíhající kolem binárních sluncí, trvá Velký rok tři tisíce let pozemského času: lidská civilizace se vzmáhá zjara, vzkvétá během období léta a téměř zaniká s nástupem zimy, jež přetrvává po mnoho lidských generací.
Právě přichází jaro a Helikonie se pomalu probouzí z předlouhého sevření mrazu. Kmeny rovníkového kontinentu vycházejí z úkrytů, v nichž zdecimovány na minimum přečkaly nepříznivé klima a opětovně začínají soupeřit o nadvládu nad planetou s divokými tvory chladu – fagory. A v jedné z jeho vesnic, Oldorandu, znovu objevují řemesla, obchod, zemědělství, mince i nové rozměry mezilidských vztahů.
Román Helikonie – Jaro je úvodním svazkem skvělé Helikonské trilogie, monumentální ságy, která přesahuje všechno, co dosud napsal jeden z největších mistrů imaginace žánru science fiction.

brožovaná, překlad Hana Březáková, obálka Tomasz Maroński, 576 stran

1 recenze Brian Wilson Aldiss: Helikonie – Jaro

  1. Cityman

    Dobrý den, dočkáme se ještě někdy i zbylých dvou dílů série, Léto a Zima? Původní vydání Léta je nesehnatelná záležitost a Zima na tom není o moc lépe, takže potencionálních zájemců o ně by se jistě našlo dost. Díky za info

  2. Albert Balatka

    Dobrý den, S Helikonií jednak čekáme na konec pandemie a potom nám zatím majitel práv nevyšel vstříc. Obojí je potřeba.

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *