Chuck Wendig: Kniha nehod

Hororová novinka od autora oblíbených románů Nuly a Psanci!


Román je finalistou ceny LOCUS:

Psaní je víc než o tom, jak být skvělý, ale hlavně o tom, jak se neustále zlepšovat, a poslední kniha Chucka Wendiga, Kniha nehod, ukazuje, že je nejen skvělý, ale také opravdu dobrý ve zlepšování se. 

Velmi čtivě napsané vyprávění o traumatu, magii a cestování do a z řady hroutících se alternativních dimenzí. Kniha nehod je hororový román, který přináší do hry některé z nejlepších prvků literární fikce a sci-fi a zároveň vypráví příběh zaměřený na mikrokosmos tříčlenné rodiny, který se dokonce doslova proměňuje v příběh, kde celý svět visí na vlásku.


Kdysi dávno žil Nathan v domě na venkově se svým násilnickým otcem – a nikdy své rodině neřekl, co se mu tam stalo.

Kdysi dávno byla Maddie malá holčička, která vyráběla panenky ve své ložnici, když uviděla něco, co neměla – a dodnes se snaží vypořádat se se svým traumatem vytvářením strašidelných soch.

Kdysi dávno se něco zlověstného a hladového procházelo tunely pod horami a uhelnými doly jejich rodného města na venkově v Pensylvánii.

Nyní jsou Nate a Maddie Gravesovi manželé a se svým synem Oliverem se do svého rodného města vrátili. Jenže to, co se dělo kdysi, se nyní opakuje.

Oliver potkává podivného chlapce, který se stane jeho nejlepším přítelem, chlapcem s vlastními tajemstvími a zálibou v temné magii. Tato temná magie je postaví do středu bitvy dobra se zlem a boje o duši rodiny – a možná i o celý svět. Ale rodina Gravesových má v této bitvě tajnou zbraň: vzájemnou lásku.

vázaná, překlad Roman Lipčík, 504 stran


Kategorie:

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Chuck Wendig: Kniha nehod”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *