Dan Simmons: Hladové hry

(Hodnocení: 1)

MINULOST… Saul Laski, lapený v kleci Hitlerova konečného řešení, je jedním z obrovského zástupu lidí předurčených zemřít v nechvalně proslulém vyhlazovacím táboře v Chelmnu. Ač se svému osudu vzepře, stane tváří v tvář zlu staršímu a drtivějšímu než nacisté…
SOUČASNOST… Když se na základě tohoto setkání odhodlá za každou cenu přežít, vydá se na cestu trvající několik desetiletí, při níž navštíví několik kontinentů a nahlédne do nejtemnějších zákoutí historie dvacátého století. Odhalí tajné společenství bytostí, které pravděpodobně často figurují v pozadí těch nejstrašlivějších a nejnásilnějších světových událostí; bytostí, které zabíjí na dálku a prostřednictvím zmanipulovaných prostředníků; bytostí obdařených psychickou schopností „používat“ jiné lidi: číst jejich myšlenky, podrobovat je své vůli, vnímat jejich smysly, krmit se jejich emocemi, nutit je konat nepopsatelná zvěrstva. Trojice nejmocnějších příslušníků tohoto tajného řádu se pravidelně setkává, aby posoudila a porovnala úspěchy, které zaznamenává při svém promyšleném, krvavém tažení. Ovšem při jednom setkání se stane něco, čeho by se nikdy nenadáli… Saulovo pátrání má brzy dojít cíle a lovci a oběti se setkají v boji, jenž pronikne do samé podstaty lidského násilí a určí budoucnost našeho světa.

vázaná, překlad Milan Žáček, obálka Jan Doležálek, 896 stran


Kategorie:

1 recenze Dan Simmons: Hladové hry

  1. trawex76 (ověřený vlastník)

    Typický Simmons. Epický příběh, megalomanské časové rozpětí a mraky výborně vykreslených postav. Jeho knížky je prostě a jednoduše radost číst už jen pro ten pocit a pomyslnou třešničkou na dortu k tomu Dan přidává promyšlený příběh bez hluchých míst a logických chyb. Vedle Hyperionu a Terroru jde o další nezapomenutelný zážitek ke kterému se tak jako ke dvěma jmenovaným rozhodně minimálně jednou vrátím.

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *