Hannu Rajaniemi: Kvantový zloděj

Jean le Flambeur je posthumanistický zločinec, psycholupič, hochštapler a podvodník. Jeho původ je zahalen tajemstvím, ale jeho eskapády zná celá Heterarchie – od vloupání do gigantických diomozků vnitřních planet, jimž zcizil jejich vlastní myšlenky, až po krádeže vzácných pozemských starožitností z majetku šlechty pohyblivých martských měst. Až na to, že Jean udělal jednu chybu.
Teď je odsouzen k pobytu v dilematické věznici, virtuálním nápravném ústavu spravovaném axelrodskými archonty, kde hraje nekonečné variace jednoho herně-teoretického rébusu s nespočetnými replikami sebe sama. Jeanovu každodenní rutinu smrti, zrady a spolupráce však převrátí vzhůru nohama příchod Mieli a její pavoučí lodi Perhonen. Právě ona mu nabídne možnost získat zpět ztracenou svobodu a schopnosti jeho starého já – ovšem výměnou za uskutečnění té jediné loupeže, která se mu tak docela nepovedla…
Kvantový zloděj je úchvatný román v duchu hard sci-fi, jehož děj se odehrává v daleké budoucnosti naší sluneční soustavy, a zároveň akční krimi příběh plný bizarních posthumanistických postav, jejichž počínání nicméně řídí skrznaskrz lidské pohnutky zrady, pomsty a žárlivosti.

brožovaná, překlad Daniela Orlando, obálka Kekai Kotaki, 336 stran


1 recenze Hannu Rajaniemi: Kvantový zloděj

  1. Robert Michalovič

    Jak zhodnotit tuto knihu? Tak nejdříve pozitivum. Sci-fi svět ve kterém se příběh odehrává je naprosto brilantní a skutečně vizionářský.. Ale tím to končí, samotný příběh je sračka. Prakticky stačí přečíst první a poslední 3 kapitoly a máte přečteno. Ten prostředek knihy je jenom bezduchý, nudný a naprosto zbytečný. Slouží jenom k vyplnění stránek. Působí to dojmem, že autor měl dobrý nápad a představu, ale nedokáže vyplnit příběh smysluplným dějem. Všiml jsem si, že většina moderních autorů má problémy s příběhovou kvalitou v porovnáním s Asimovem, A.C.Clarkem, Moorckokem., apod..

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *