Kevin Hearne: Inkoust a pečeť – Příběh ze světa Železného druida

Mimořádně úspěšná série o Železném druidovi Attiku O’Sullivanovi je klenotem v bibliografii Kevina Hearneho. V tomto románu rozšiřujícím celý svět moderní irské magie se podíváme, jak to vypadá, když Atticus není poblíž…


Aloysius „Al“ MacBharrais má zvláštní talent. Je pečetníkem: pomocí magických inkoustů dokáže sesílat zaklínadla zvaná Pečeti, kterými chrání náš svět před vpády bytostí odjinud a vymáhá úmluvy s veškerými známými božstvy.

Pouhých pět lidí na světě ovládá totéž umění jako on. Jenže Al má problém: rád by ve svém pokročilém věku vycvičil učně, akorát všichni jeho dosavadní učedníci zemřeli tou či onou nešťastnou náhodou. Když přijde o život jeho nejnovější učeň Gordie, Al přijde na to, že mladík za jeho zády tajně obchodoval s kouzelnými bytostmi, a chtě nechtě se musí pustit do nebezpečného pátrání po tom, komu je Gordie dodával.

Pomáhá mu v tom manažerka tiskařství s čírem a nadáním jasnozřivosti v boji, hacker s nezvyklým koníčkem a uličnický šotek na útěku před pohůnky bohyně. Zjistí pravdu dřív, než je dostihnou nepřátelé nebo policie, které se nezdají množící se úmrtí v Alově okolí?

překlad Julie Nováková, brožovaná, 360 stran


Kategorie:

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Kevin Hearne: Inkoust a pečeť – Příběh ze světa Železného druida”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *