Andy Mangels a Michael A. Martin: Černý král (2/2)

Hvězdná loď Titan, které velí kapitán William Riker, prošetřuje zmizení utajované romulanské flotily, když tu je neznámou silou odmrštěna více než 200.000 světelných let do Malého Magellanova oblaku. Oblak je jednou z galaxií, které obíhají Mléčnou dráhu, a je domovem Nýelů, dávno ztracených potomků pozemšťanů, s nimiž Federace nepřišla do styku už více než osmdesát let.

Rikerův pochybný spojenec – komandér Donatra z romulanského válečného ptáka Valdore – zachrání mladého Nýela, oběť tajemných kosmických otřesů, které tu a tam rozplétají a znovu splétají matérii vesmíru… a tím naplňují apokalyptickou vizi, která si už vyžádala miliony životů. Vědecký tým Titanu brzy nachází důkaz, že za pustošením nýelského prostoru stojí olbřímí a mocná inteligence: záchvěvy vědomí, které bez ustání zajišťuje existenci Malého Magellanova oblaku – a všech, kdož v něm žijí. Jestli ale procitne, následky si nedokáže nikdo představit.

Zatímco Riker zvažuje, jak postupovat dál, jeho posádka se potýká s vědeckým a filozofickým dopadem toho, co objevili… a mezi mladým Nýelem, kterého vzali na palubu, a Rikerem vznikne pouto, jež v kapitánovi probudí přízraky, s nimiž se dosud nevyrovnal.

brožovaná, překlad Jakub Marek, obálka Cliff Nielsen a Jakub Schejbal, 364 stran


Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Andy Mangels a Michael A. Martin: Černý král (2/2)”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *