Scott Lynch: Rudá moře pod rudými nebesy (PÁNI PARCHANTI 2)

(Hodnocení: 9)

Locke Lamora, někdejší Trn z Camorru, spolu s Jeanem Tannenem opustil na útěku před Nájemágy své rodné město. Brzy poté dorazí do městského státu Tal Verrar, kde zakrátko začnou připravovat dosud největší loupež; za cíl si vyberou nesčíslné poklady přepychové herny známé jako Hříše. Z té si nikdo jaktěživ neodnesl jedinou minci, kterou by tam nevyhrál u stolů nebo při jiných hazardních hrách, jež Hříše nabízí. Jenže pravý zločin jde jako po másle jen zřídkakdy a Locke a Jean se záhy připletou do pokusu vlákat pirátskou flotilu nechvalně proslulé kapitánky Zamiry Drakaši do složité politické hry o moc. Skvělý úkol pro zloděje, jež u galéry nerozeznají ani příď od zádě. A Nájemágové celou tu dobu chystají bezpodmínečně nutnou pomstu muži, který je přesvědčen, že je může ponížit a přežít to; Lockemu Lamorovi.

brožovaná, překlad Roman Tilcer, obálka Benjamin Carré, 562 stran


9 recenzí Scott Lynch: Rudá moře pod rudými nebesy (PÁNI PARCHANTI 2)

 1. Ashen

  Můžu se zeptat, kdy plánujete vydat Zloďejskou republiku? Na databázi knih už mě naskočila v plánovaných, ale záhy zase zmizela.

 2. Albert Balatka

  Dobrý den, Skutečně plánujeme, ale řešíme ještě strategii, jak naložit s celou trilogií. Už to ale brzy rozsekneme 😉

 3. Matylda

  Doufám, že strategii už brzy dořešíte. Na ediční plán kvůli Zlodějské republice koukám á 3 měsíce už asi milion let. A myslím, že už to není trilogie (The Thorn of Emberlain)

 4. Jiří Novotný

  Třetí díl podstatně schází..

 5. Albert Balatka

  To máte jednoznačně pravdu. Snažíme se jej zajistit…

 6. GodAlmighty

  Skvělá kniha ale bez pokračování absolutně k ničemu.. Kdybych to byl tušil, že na knihu z roku 2013 budu u Vás takhle dlouho čekat a ještě se nedočkám, tak se Vašemu nakladatelství raději vyhnu, nevydávat pokračování svých knih to jsem ještě nezažil..

 7. LockeLamora

  Kdy bude třetí díl?

 8. Albert Balatka

  Zdravíme, vymyslet formu pokračování Lamory není snadné a zcela určitě se do toho nepustíme dřív, než bude po pandemii, což je sice pravda strašlivě neurčité, ale do aktuálních nejistých časů Scotta nasadit zkrátka nemůžeme. Děkujeme za pochopení.

 9. Albert Balatka

  Dobrý den, druhý díl je skvělý, ale prodával se prachbídně, načež se velmi dlouho čekalo na rukopis trojky, než ji Scott Lynch dopíše. Mnohem déle, než je standard, čímž se stal rizikovým sám autor. Práva mezitím vypršela a dnes by se muselo začít od začátku, a to v době Covidu nejde. Děkujeme za pochopení.

 10. Ashen

  Vtipné je, že jak vy sami píšete, druhý díl se prodával prachbídně, ale první díl Lži Lockeho Lamory je nesehnatelná kniha, jejíž antikvariátová cena vpodstatě nejde pod tisíc korun a na Aukru se pěkné výtisky přihazováním dostávájí do řádů tisíců korun 🙂 Sám mám na ni spadeno, ale nechce se mi za to dávat takovou dardu.

 11. Ludo B.

  rok 2022. dotisky ani třetí díl nikde. toto je katastrofální přístup

 12. Albert Balatka

  Katastrofální přístup je to tak trochu od autora, který už roky slibuje další pokračování, ale kde nic tu nic, a tím pádem jsme jaksi obezřetní se pouštět to díla, které patrně nikdy nebude dokončeno. Něco jako Vichry zimy 😉 Takže my chceme, ale bez čtvrtého dílu (který měl vyjít už asi 2017) ne.

 13. Michaela L.

  Dobrý den,
  Máte nějaké novinky co se týče vydání 3.dílu? Je úžasné že se znovuvydal díl první, tak mám naději…

 14. Albert Balatka

  Dobrý den, už nás nějak nebavilo čekat na autora 🙂 Dvojku očekávejte na vánoce a trojku příští rok 😉

 15. David Slezák

  Dobrý den, jak to prosím vypadá s dvojkou ? Vánoce jsou davno pryč, v žádném edičním plánu jsem nenašel. Začínám se obávat..

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *