Tad Williams: Koruna z čarodřeva, kniha 2. (POSLEDNÍ KRÁL VÝCHODNÍHO ARDU I)

Dokončení Koruny z čarodřeva


Před třiceti lety byla armáda Inelukiho, Krále bouří, rozprášena a on sám zahuben. Ve Východním Ardu zavládl mír pod vládou Simona Bělokadeřného, pomocníka z kuchyně, z něhož se stal král, a Miriamele, jediného potomka krále Eliáše.

Nyní však na jejich vládu doléhá stáří. Simon přišel o své sny, staří spojenci umírají a všude se to hemží zradou a úklady. Jejich syn a dědic Jan Jošua je už léta mrtvý a jejich vnuk Morgan žije jako rozmařilec.

Všechny ale čeká cesta vykoupení a objevů, která vede stále chmurnějším světem. A na zamrzlém severu v horské pevnosti Nakkize se z hlubokého, dlouhého spánku probouzí nornská královna a Inelukiho spojenkyně, aby sdělila svým poddaným, že lidé musejí být zničeni. Že její čarodějové přivedou z říše smrti mocného démona a její válečníci budou ve světě hledat krev živého draka…

A konečně jí bude patřit nejmocnější artefakt ze všech – koruna z čarodřeva.


Koruna z čarodřeva je román plný lidí, obrů, draků, trollů, Sithů i Nornů. Je velkolepá a rozmáchlá a Tad Williams v ní opět dokazuje, kdo je největším žijícím autorem epické fantasy.

vázaná, překlad Dana Krejčová, obálka Michael Whelan, 472 stran


Kategorie:

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Tad Williams: Koruna z čarodřeva, kniha 2. (POSLEDNÍ KRÁL VÝCHODNÍHO ARDU I)”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *