Tad Williams: Říše trav, svazek 1 (POSLEDNÍ KRÁL VÝCHODNÍHO ARDU II)

Říše trav je strhující pokračování románu Koruna z čarodřeva, v němž se Tad Williams triumfálně vrátil do světa Východního Ardu a trilogie Jasný osten, Žal a Trn, jednoho z nejmilovanějších a nejoceňovanějších fantasy cyklů, který inspiroval Christophera Paoliniho i George R. R. Martina.


Království Východního Ardu žila po desetiletí v míru, ale nyní se hrozba nové války rozrůstá do hrozivých rozměrů. Simon a Miriamele, královští manželé, čelí nebezpečí ze všech stran. Jejich spojenci v Hernystiru uzavřeli smlouvu se strašlivou královnou Nornů a umožnili jejím armádám přejít
do zemí smrtelníků.

Starobylý, mocný Nabban je na pokraji krvavé občanské války a zuřivé kočovníky z Thrithingských plání zatím dohnaly pověrčivost a odvěká nenávist k útokům na okolní města. Země a národy pod ochranou Nejvyššího krále se mezi sebou hašteří a hrozí, že bitvy, krveprolití i znovu probuzená temná magie roztrhají civilizaci na kusy.

Ale zatímco se království Východního Ardu rozpadají kvůli strachu a chamtivosti, pár nepravděpodobných hrdinů a hrdinek bude bojovat o vlastní životy a osudy, aniž by si uvědomovali, že právě na nich závisí přežití celého světa.

vázaná, překlad Petr Kotrle, obálka Michael Whelan, 416 stran


Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Tad Williams: Říše trav, svazek 1 (POSLEDNÍ KRÁL VÝCHODNÍHO ARDU II)”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *