Tad Williams: Říše trav, svazek 2 (POSLEDNÍ KRÁL VÝCHODNÍHO ARDU II)

Dokončení děje 1. svazku Říše trav…


Říše trav je strhující pokračování románu Koruna z čarodřeva, v němž se Tad Williams triumfálně vrátil do světa Východního Ardu a trilogie Jasný osten, Žal a Trn, jednoho z nejmilovanějších a nejoceňovanějších fantasy cyklů, který inspiroval Christophera Paoliniho i George R. R. Martina.


Království Východního Ardu žila po desetiletí v míru, ale nyní se hrozba nové války rozrůstá do hrozivých rozměrů. Simon a Miriamele, královští manželé, čelí nebezpečí ze všech stran. Jejich spojenci v Hernystiru uzavřeli smlouvu se strašlivou královnou Nornů a umožnili jejím armádám přejít
do zemí smrtelníků.

Starobylý, mocný Nabban je na pokraji krvavé občanské války a zuřivé kočovníky z Thrithingských plání zatím dohnaly pověrčivost a odvěká nenávist k útokům na okolní města. Země a národy pod ochranou Nejvyššího krále se mezi sebou hašteří a hrozí, že bitvy, krveprolití i znovu probuzená temná magie roztrhají civilizaci na kusy.

Ale zatímco se království Východního Ardu rozpadají kvůli strachu a chamtivosti, pár nepravděpodobných hrdinů a hrdinek bude bojovat o vlastní životy a osudy, aniž by si uvědomovali, že právě na nich závisí přežití celého světa.

vázaná, překlad Petr Kotrle, obálka Michael Whelan, 448 stran


Kategorie:

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Tad Williams: Říše trav, svazek 2 (POSLEDNÍ KRÁL VÝCHODNÍHO ARDU II)”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *