Tereza Matoušková: Pláč němého boha, svazek 2.

Dokončení příběhu fantasy eposu české autorky Terezy „Temnářky“ Matouškové.


Nad světem Podmoří se stahují mračna…

„Nemusíte přede mnou utíkat. Nic špatného jste neprovedl, vše padá na mou hlavu. Já vám poručil, abyste skříňku otevřel. Kvůli tomu jste se ocitl v temnotě. Je na mně, abych vás dostal zpátky.“

Velemágova dcera Denyela si zvyká na život ve vyhnanství. Podařilo se jí omotat si kolem prstu velitele Oázy i většinu kolonistů. Blíží se však katastrofa, která může její život znovu převrátit naruby. Mezitím vůdce povstalců Worlih a nekromant Toreus nedbají varování dětí pouště a vstupují do prastarých tunelů pod městem Mornean. Chtějí pátrat po zapomenuté nekromantské technologii, která jim může přinést vítězství.

Magie smrti je však zrádná a Toreus už nejednou podlehl jejímu šepotu. Na dalekém severu se nová vílí královna nezastaví před ničím. Ve skrytu duše touží po tom, aby města s továrnami znovu pohltil les. Také dračí král se snaží dosáhnout cíle všemi prostředky. Pokud má znovu spojit dvě poloviny svého těla, musí prve porazit staré bohy. Podmoří se proměňuje a každý východ mechanického slunce je nejistý.

brožovaná, 344 stran


Kategorie:

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Tereza Matoušková: Pláč němého boha, svazek 2.”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *